جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
سردار نقدی در جمع مسئولین بسیج سازندگی استان‌ها:

فکر می‌کردیم تکنولوژی موتور بوئینگ را می‌آورند اما مک‌دونالد آوردند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: اقتصاد مقاومتی به ما می‌گوید دانش را باید بالا برد و شتاب رشد علمی را افزایش داد ولی اقتصاد عاریتی می‌گوید شتاب علمی کشور اگر کم شد مهم نیست؛ می‌رویم با غربی‌ها رفیق می‌شویم و تکنولوژی می‌آوریم.

به گزارش پایگاه خبری «بوئین میاندشت»به نقل از «خبرگزاری فارس»، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در جمع مسئولین بسیج سازندگی استانها در سالن شهید دیالمه طی سخنانی گفت: امروز میدان مهم تلاش و جهاد ما به عرصه اقتصاد رسیده است. جنگ ما نه جنگ نظامی و نه جنگ سیاسی و امنیتی است بلکه اصل جنگ ما جنگ اعتقادی است که هر روزی در شکلی بروز می کند و امروز دشمن در عرصه اقتصادی وارد شده است. لذا همه وظیفه داریم به دور از کارهای اداری و کاغذبازی و با حرکتی جهادی با شناسایی ظرفیت های مناطق گوناگون کشور بهترین الگوی بومی را برای اشتغالزایی و افزایش ثروت و ارزش افزوده در کشور اجرایی کنیم.
نقدی اظهار داشت: جنگ ما و کشورهای مستکبر در این است که ما مدعی هستیم حاکمیت بر جهان متعلق به خداست ولی زورگویانی در عالم هستند که ادعا می کنند ما رهبر جهان هستیم و باید برای تمام دنیا تعیین سرنوشت کنیم.
وی عنوان کرد: در اسناد راهبردی آمریکا از ۲۰ سال پیش به این طرف و بعد از فروپاشی بلوک شرق این ادعا وجود داشته و دعوا بر سر این ادعاست که یا ما باید کوتاه بیاییم و بگوییم که پذیرفتیم شما حاکم جهانید یا آنها را باید سرجای خودشان بنشانیم و به آنها بفهمانیم که خدا حاکم جهان است و باید به حاکمیت خدا تن دهید.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه افزود: در این ۳۶ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در این کش و قوسی که وجود داشت ما همواره جلوتر از آنها بوده ایم و پیش رفته ایم، عراق، لبنان و مناطقی از فلسیطن و یمن و سوریه را از چنگ آنها درآورده‌ایم، در قلب کشورهای زورگو و جنایتکار پایگاه‌های عظیمی از صاحبان این تفکر بنا شده است که به میدان آمده و تلاش و جهاد می کنند و مبارزه می کنند و در مقابل آنها هم سرپل و جای پاهایی از ما گرفته اند و تلاش می کنند، توسعه دهند.
نقدی تصریح کرد: در این جبهه تکلیف و راهبرد ما را رهبری مشخص کرده است. اگر می خواهید موفق شوید باید اقتصاد مقاومتی را پی ریزی کنید. امروز در کشور همه از اقتصاد مقاومتی حرف می زنند و هیچ کسی مخالف نیست.
وی تأکید کرد: براساس اقتصاد مقاومتی نمی توانید به سرمایه های دشمن اتکا کنید زیرا هر لحظه ممکن است از بین برود. ما توافقنامه ای را امضا کرده ایم که تحریم ها با سیستم خودکار و لحظه ای قابل برگشت است و هریک از طرف های متخاصم اراده و طرح شکایت کنند به طور خودکار بعد از ۶۰ روز همه تحریم ها بر می‌گردد. کدام سرمایه دار غربی عاقلی حاضر است در جایی که هر لحظه ممکن است تحریم ها برگردد سرمایه گذاری کند.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ۷۰۰ هزار میلیارد تومان مردم خودمان نقدینگی دارند اما نمی آیند سرمایه گذاری کنند در بخش تولید، در این صورت آیا معنی دارد تصور کنیم که دشمن خونی ما که ۳۶ سال با هم جنگ داریم و خون از هم ریختیم و کینه از هم داریم و پرونده های سنگین علیه هم تشکیل دادیم در نهایت مهربانی بیاید و سرمایه گذاری کند آن هم در شرایطی که تحریم ها با مکانیزم ماشه در لجظه بر می گردد، این اقتصاد عاریتی است که در مقابل اقتصاد مقاومتی قرار دارد.
وی با مقایسه اقتصاد مقاومتی با اقتصاد عاریتی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی می گوید شما باید امنیت غذایی داشته باشید و بتوانید بخش اعظم غذای کشورتان را بدون وابستگی به بیگانه تأمین کنید. اقتصاد عاریتی می گوید کشور ما کم آب است و اشتباه است که زیادی می کاریم و منابع زیرزمینی ما دارد خشک می شود و باید زمین را رها کنیم و نکاریم. اقتصاد مقاومتی می گوید چندین راه برای گریز از مشکل کم آبی وجود دارد از جمله استفاده بهینه از آب، مکانیزه کردن آبیاری، آبیاری قطره ای، تحت فشار، سیستم گلخانه ای و …
نقدی ادامه داد: می توانیم تمام نهرهای آب روستاها را سیمانی کنیم، مردم را بسیج کنیم و آبیاری را مکانیزه کنیم. راه دیگر برون رفت از مشکل آب، استفاده از شیرین سازی آب و اقتصادی کردن صنعت شیرین سازی آب است. با ساحل طولانی و آفتاب بسیار گرمی که کشور ما در تمام طول سال دارد بومی کردن صنعت شیرین سازی آب و استفاده از آب دریا یکی از راههاست. روش های کشاورزی با آب شور امروز در کشورهایی که میزان باران آنها ۵ برابر ماست رایج شده است.
وی افزود: اقتصاد مقاومتی به ما می گوید دانش را باید بالا برد و شتاب رشد علمی را افزایش داد تا اقتصاد دانش بنیان که ثروت افزوده زیادی برای کشور تولید می کند شکل بگیرد ولی اقتصاد عاریتی می گوید شتاب علمی کشور اگر کم شد مهم نیست می رویم با غربی ها رفیق می شویم و تکنولوژی می آوریم. ما فکر کردیم تکنولوژی موتور بوئینگ را می آورند ولی مک دونالد آورند!
نقدی خاطرنشان کرد: امروز عده ای شعار اقتصاد مقاومتی هم می دهند اما همان کارهای اقتصاد عاریتی را می‌کنند. اقتصاد مقاومتی می گوید اقتصاد را به مردم واگذار کن در حالی که اقتصاد عاریتی می گوید فقط سرمایه دارهای بزرگ و صاحبان سرمایه های بسیار بزرگ که با زد و بند پول های کلان بگیرند و با پول خود مردم کارهایی راه بیاندازند و وبال گردن دولت شوند وارد کار اقتصادی شوند که اقساط را به تعویق بیاندازند و باج بگیرند که ما می خواهیم کارخانه ای را راه اندازی کنیم و تولید را راه بیاندازیم و شما باید با ما کنار بیایید.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در جبهه نباید کم بیاوریم باید حرکت را جدی بگیریم. ما باید تولید کنیم. رهبر معظم انقلاب در کنار حرم رضوی فرمودند کسی که کار اقتصادی می کند و برای تولید کشور اقدام می کند این حرکت او جهاد است. پس لازم است مردم سرمایه و امکانات بیاورند وبسیج در ارائه تسهیلات و آموزش و بازاریابی کمک کند و انگیزه دهد که مردم به میدان بیایند و اصناف را هماهنگ کند تا اقتصاد کشور رونق بگیرد.
وی ادامه داد: اگر بسیج کار اداری کند هنر نیست و گزارش دهیم این میزان تسهیلات دادیم و این میزان اشتغالزایی شده است. لازمه کار اداری التزام به وقت اداری است ولی کار جهادی التزام به هدف است.
نقدی در ادامه به نمونه‌های عملی واحدهای اقتصاد مقاومتی در استانهای مختلف کشور اشاره کرد و گفت: در چهارمحال و بختیاری مردم می گفتند که ۳۰ درصد هلوی ما روی زمین می ریزد و از بین می رود چون در فصل فروش قیمت پایین است و زود فساد است لذا با احتساب پول کارگر و ریخت و پاش و فساد میوه صرفه اقتصادی ندارد کیلویی ۵۰۰ تومان بفروشیم. پیشنهاد دادیم دستگاه خشک کن داشته باشید و ۶ ماه وقت برای فروش دارید که در جای خشک و خنک نگهداری کنید و به قیمت مناسب بفروشید که همه موافق بودند و صنایع تبدیلی همین است.
وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی با کارهای اداری و بیانیه اجرایی نمی شود. باید رفت و مردم را جمع کرد و طرح ریخت و کشف کرد. فرهنگ سازی مهمتر است. باید خیرین و اصناف را پای کار آورد و دستگاههای صنایع تبدیلی را قسطی و زیر قیمت به کشاورزان تحویل داد.
نقدی به مسئولین بسیج سازندگی استانها گفت: باید فرهنگ سازی کنید و اردوی جهادی یک روزه ویژه کارمندان برگزار شود که با مشکلات مردم آشنا شوند و بتوانند مشکل را حل کنند. از ظرفیت های معنوی و کسانی که مردم به آنها اعتماد دارند مانند امام جمعه، خیرین، خانواده شهدا، بازاری ها استفاده کنید چرا که بایک حرکت کوچک می توان ۵ برابر ارزش افزوده ایجاد کرد در حالی که ثروت‌های زیادی در جامعه ما به راحتی از دست می رود.
وی افزود: باید کار انگیزشی کرد و در هر جغرافیایی ظرفیت های خاص منطقه را شناسایی کرد. ۱۵ درصد از خرمای ایران معادل ۲۰۰ هزار تن با مشقت تولید می شود ولی در خاک از بین می رود. چرا این ثروت عظیم هر سال تولید و نابود می شود.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور خاطرنشان کرد: سوژه های تولید در کشو زیاد است و باید تسهیلات دهیم و راه بیاندازیم. اگر در هر روستا با دادن تسهیلات بین مردم رقابت ایجاد شود، چون خودشان ثروت دارند در ادامه کار دیگر تسهیلات ما را نمی خواهند و فقط باید آموزش دهیم که از این منابع طبیعی چطور استفاده کنند.
نقدی در پایان اظهار داشت: لازم است الگوها را تعمیم داده و انگیزه ایجاد کنیم تا بهره وری بیشتری از آب و خاک این کشور داشته باشیم و انتظار از بسیج سازندگی این است با مساله اقتصاد مقاومتی اداری برخورد نکند. آدم های با انگیزه و جهادی در شهرهای ما زیادند و لازم است گاهی به آنها بگویید پشت میز ما بنشینید و شما بگویید چکار کنیم. این وسایل و امکانات را داریم، برای افزایش رونق اقتصادی باید مردم را در تصمیم گیری مشارکت دهیم.

انتهای پیام / کد خبر338

مطالب مرتبط

 1. با سلام خدمت گردانندگان ناشناس و مجهول الهویه سایت خبری بویین میاندشت
  یک توصیه به دوستان گرامی:
  اگر می خواهید جایگاهی بین مردم داشته باشید سعی کنید خبرهایی را که منعکس می کنید منعکس کننده نظرات یک جناح اقلیت و تندرو که هیچ جایگاهی بین مردم ندارند و هشت سال مملکت را به قهقرا کشانده اند نباشد.
  به کوری چشم همه بدخواهان این دولت و اصلاح طلبان پیروزند و تنفر مردم روز به روز از کاسبان تحریم بیشتر می شود.
  پس شما هم اگر می خواهید از قافله عقب نمانید سعی کنید همرنگ و همپای اکثریت قریب به اتفاق ملت و رهبری باشید

  • جانم فدای رهبر

   عزیزم خبری نبود که جناح طلبی بخواد.درضمن بی طرف اول اسمتا عوض کن بعد جناح گیری کن.ازکی تاحالا اکثریتا تو مشخص میکنی؟درضمن اون هشت سال سرمون بالا بود هیچ کسم حق توهین به ایرانیا نداشت.الان چی؟؟یه سربرو بین مردم ببین چه خبره.سرتا کردی تو برف که چی؟

 2. بی طرف

  راستی
  چرا نظرات را منعکس نمی کنید
  فکر میکنم نظرات بر وفق مرادتون نیست

 3. جانم فدای رهبر

  درضمن همرنگی باجماعت خوب نیست گلم.یکم تاریخ بخون منظورمت میگیری.هه

 4. غلامه حسین

  سلام کسی که ادعای بی طرفی میکنی و با این اسم فقط جوا خراب میکنی فرد بی طرف نباید غیر منطقی حرف بزنه البته این گونه صحبت کردن بین شما بدیهیه…
  اولا ی مطلب راجع به اکثریت بت بگم آقای روحانی با قولای اقتصادی که به ملت داد تونست عوام فریبی کند و رای بیاره چرا که به هیچ کدام از وعده هاش عمل نکرد.
  در ضمن روحانی با هجده میلیون و ششصد و سیزده هزار و سیصد و بیست و نه رأی به عنوان رئیس‌جمهور برگزیده شد. این تعداد معادل ۵۰٫۷۱ درصد از مجموع کل ۳۶۷۰۴۱۵۶ ‌رأی ریخته شده به صندوق‌ها در ۵۸۷۶۴ شعبه اخذ رأی است یعنی فقط با چند هزار تا رای بیشتر رئیس جمهور شد ولی آقای محمود احمدی نژاد با ۲۴ میلیون و۵۲۷ هزار و ۵۱۶ رای ( ۶۲ و ۶۳ صدم درصدآرا ) را کسب کرده است.
  با کمی مطالعه معنای اکثریتا می فهمی

 5. غلامه حسین

  نصیحتی به بی طرف و همه اصلاح طلبان بی بصیرت و… لطفا کتاب هفت نامه و سه پاسخ را بخونید بعد از خوندن اگه دین و غیرتتون اجازه داد بگید ما اصلاح طلبیم

 6. غلامه حسین

  از این سایت خوب و مردمی که حقیقتا نیاز شهر ما بود تشکر میکنم انشاءالله خدا صبرتان بدهد و یاریتان کند
  باشد که با روشن گری و بیان حقایق و اخبار به روز اطلاع رسان خوبی باشید

جستجو

آخرین اخبار