پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
رئیس جمهور ترکیه:

«الرقه» هدف بعدی سپر فرات خواهد بود/ نقشه‌هایمان در سوریه را با «اوباما» هماهنگ کردیم

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه در تماس تلفنی با رئیس جمهور آمریکا، نقشه‌هایش درباره سوریه را به او اطلاع داده؛ از عملیات نیروهای تحت حمایت ترکیه برای آزادسازی «الرقه» خبر داد.

به گزارش بی ام خبر، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد نظامیان این کشور در شمال سوریه بعد از آزادسازی دو شهر «الباب» و «منبج» به سمت «الرقه» پایتخت خودخوانده داعش حرکت خواهند کرد.

اردوغان با بیان اینکه همه گروه‌های شبه‌نظامی کُرد از جمله حزب دموراتیک خلق سوریه، یگان مدافع خلق و حزب کارگر کردستان (پ.ک.ک)، مانند یکدیگر و تروریستی هستند، گفت: «دو شهر الباب و منبج باید از کردها پاکسازی شود.»

وی با اشاره به تماس تلفنی با «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا، از تاکید خود بر اجرای طرح‌هایش در سوریه خبر داده و افزود شهر الرقه هدف بعدی عملیات سپر فرات خواهد بود و نیروهای تحت حمایت ترکیه به سمت آن حرکت خواهند کرد.

رئیس جمهور ترکیه درباره فعالیت‌های گروه تروریستی پ.ک.ک در عراق نیز گفت اجازه نخواهد داد که «سنجار» نیز مانند «قندیل» (در ترکیه) به پایگاه این گروه در عراق تبدیل شود.

اردوغان با اشاره به تداوم اقدامات علیه سازمان تروریستی «فتح‌الله گولن» اپوزسیون آمریکانشین، تصریح کرد: «کسی نمی‌تواند این تروریست‌ها را مظلوم‌نمایی کند. در کودتا ۲۴۶ نفر کشته شدند. چه می‌شد اگر ۲۴۶هزار نفر کشته می‌شدند؟ مردم همیشه با دولت هستند.»

فارس

انتهای پیام / کد خبر5667

مطالب مرتبط

جستجو

آخرین اخبار