جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷

افزایش ۶۸ درصدی ماموریت‌های فوریت‌های پزشکی بویین و میاندشت

اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان بوئین و میاندشت در ۶ ماهه ابتدای امسال، ۳۹۱ ماموریت اورژانسی را انجام داد که این تعداد، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با افزایش ۶۸ درصدی مواجه بوده است.

به گزارش بی ام خبر به نقل از روابط عمومی مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، مجید منصوری اظهار کرد: تکنسین‌های اورژانس پیش‌بیمارستانی شهرستان بویین و میاندشت در ۶ ماهه ابتدای امسال، به ۳۹۱ ماموریت شامل ۲۲۰ ماموریت غیرتصادفی و ۱۷۱ ماموریت تصادفی اعزام شدند و ۲۹۴ مصدوم و بیمار را پس از انجام اقدامات درمانی اولیه به بیمارستان منتقل کردند.
وی با اشاره به افزایش ۶۸ درصدی کل ماموریت‌های ۶ ماهه امسال درمقایسه با مدت مشابه سال قبل، افزود: از مجموع این ماموریت‌ها، ۲۸۸ مورد در نقاط جاده‌ای و ۱۰۳ مورد در مناطق شهری انجام شده است.
مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان بوئین و میاندشت تصریح کرد: از تعداد کل حوادث جاده‌ای، ۱۴۴ مورد تصادفی و ۱۴۴ مورد غیرتصادفی بود؛ همچنین از کل ماموریت‌های شهری نیز ۲۷ حادثه رانندگی و ۷۶ حادثه غیررانندگی بوده است.
منصوری خاطرنشان کرد: در مجموعِ ماموریت‌های غیرتصادفی در این مدت، ۴۵ بیمار با مشکلِ داخلی، ۲۵ مورد قلبی، ۲۰ مورد تنفسی،۱۳ مصدوم ناشی از سقوط و ۹ مورد مسمومیت از خدمات فوریت‌های پزشکی بوئین و میاندشت استفاده کردند.
وی افزود: فوریت‌های پزشکی شهرستان بویین و میاندشت از یک پایگاه جاده‌ای و ۷ نفر پرسنل برخوردارست.

انتهای پیام / کد خبر5736

مطالب مرتبط

جستجو

آخرین اخبار