جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
یک کارشناس مسائل سیاسی:

رای آوردن دونالد ترامپ برای ایران بهتر است

قادری معتقد است انتخابات در آمریکا بین بد و بدتر است ولی برای ایران بهتر است دونالد ترامپ رای بیاورد.

به گزارش بی ام خبر یک کارشناس سیاسی با اشاره به حضور دو نامزد، با سوابق مشخص در انتخابات آمریکا گفت: انتخابات در آمریکا بین بد و بدتر است ولی برای ایران بهتر است ترامپ رای بیاورد.

غلامحسین قادری با اشاره به حضور جناح های دموکرات و جمهوری خواه در آمریکا ادامه داد: اگر ترامپ رای بیاورد قطعا طرح های جنگ طلبانه و تحریم هایش علیه ما در کنگره و سنا رد خواهد شد.

قادری اضافه کرد: ترامپ توانایی متحد کردن آمریکا و اتحادیه اروپا را ندارد در حالی که کلینتون به خوبی می تواند دنیا را علیه ما و کشورهای جهان سوم متحد کند.

این کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: با توجه به اینکه برجام برای ما عوایدی نداشته است اگر ترامپ بیاید لااقل ائتلافی علیه ما در این زمینه رخ نخواهد داد.

وی عنوان کرد: کشورهایی که جنگ تحمیلی علیه ما را یادشان هست تا فرماندهانشان زنده هستند فکر حمله به کشور ما را نمی توانند بکنند شاید یک حالت بزن و در رو داشته باشند ولی وارد جنگ مستقینم با ما نمی شوند؛ پس بنابراین اگر ترامپ آمد هیچ کشوری علیه ما با او متحد نمی شود.

قادری افزود: کلینتون یک فرد موذی است و به راحتی می تواند علیه ما ائتلافرا ایجاد کند و با توجه به اینکه سابقه برخورد با ما را دارد و وضعیت ما را می داند می تواند تشخیص دهد با ما چگونه برخورد کند.

وی گفت: احساس ما این است که آمار ارائه شده در آمریکا به نوعی نظر سازی باشد و بر اساس واقعیت رای ها فعلا برابر و یا با اختلاف خیلی جزئی ترامپ جلوتر است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نوع شعارهای انتخاباتی گفت: درآمریکا شعار تغییر خیلی موثر است همانگونه که اوباما با این شعار رای آورد، احساس مردم این است که اگر ترامپ رای بیاورد تغییراتی ایجاد می شود ولی اگر کلینتون رای بیاورد سیاست های اوباما ادامه خواهد یافت و هیچ تغییری در کشورشان ایجاد نخواهد شد.

وی با اشاره به نتایج نظر سنجی های منتشره گفت: اینها نظر سازی است نه نظر سنجی چون تمام جریانات رسانه ای آمریکا در اختیار کلینتون است.

قادری در ادامه این گفتگو ضمن اشاره به تحرکات داعش در منطقه و انفجار تروریستی دیروز سامرا گفت: سر داعش زده شده و مثل یک مار زخمی دارد در منطقه برخورد می کند و همه تلاشش را می کند تا بتواند به ما ضزبه بزند.

وی اذعان کرد: با توجه به اینکه همان گردان های سال قبل مسئولیت تامین امنیت زائیران به کشور عراق را بر عهده دارند اتفاق خاصلی نمی افتد و مراسم اربعین مثل سال های قبل بدون اتفاق خاصی برگزار می شود.

انتهای پیام/ صاحب نیوز

انتهای پیام / کد خبر5905

جستجو

آخرین اخبار