پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
جدیدترین تحولات میدانی یمن/

نیروهای یمنی حمله جدید مزدوران عربستان به شرق صنعا را دفع کردند

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن موفق شدند حمله جدید مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی به شرق صنعا را دفع کنند.

به گزارش بی ام خبر، نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تلاش جدید مزدوران عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن برای پیشروی به سمت کوه‌های القَتَب و الرِباح در بخش نِهم در شمال شرق صنعا را خنثی کردند.

در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به قایق‌های ماهی‌گیران یمنی در جزیره الطرفه در غرب استان الحُدیده، یک تن از آن‌ها به شهادت رسید و ۶ نفر نیز زخمی شدند.

همچنین در پی حملات موشکی مزدوران منصور هادی به روستاهای الاعبل، الحَزّم و بنی رُبیح در بخش حَریب القرامیش در استان مأرب واقع در شمال شرق یمن، دو زن و یک کودک یمنی به شهادت رسیدند.

وزارت دفاع یمن از کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از مزدوران منصور هادی در پی دفع حمله آن‌ها به سمت مواضع ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در بخش قَیفه در شرق استان البیضاء خبر داد.

از سوی دیگر یک منبع نظامی از کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران منصور هادی در پی دفع حمله آن‌ها به سمت روستا و بازار الصِیار در بخش الصّلو در جنوب استان تعز خبر داد.

نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن یک تانک مزدوران منصور هادی را در جنوب بخش ساحلی ذُباب در جنوب غرب تعز منهدم کردند.

نظامیان سعودی مناطق مختلفی در بخش مرزی حَیدان در جنوب غرب استان صعده در شمال یمن را هدف حملات موشکی خود قرار دادند.

بامداد امروز شنبه درگیری‌ها بین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و مزدوران رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن در منطقه مرزی میدی در استان حجه در غرب این کشور از سرگرفته شد.

ارتش و کمیته های مردمی یمن در ادامه پیشروی‌های خود پایگاه الفریضه در جیزان را به کنترل خود در آوردند.

در همین راستا یک منبع نظامی از کشته و زخمی شدن شماری از نظامیان سعودی و انهدم ۶ خودروی نظامی و یک انبار سلاح آن‌ها در جریان بازپس‌گیری پایگاه الفریضه در جیزان از سوی نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن خبر داد.

تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در پاسخ به تداوم حملات عربستان، ۳ نظامی سعودی را در پایگاه‌های المعنق، تله القمامه، و الفریضه در جیزان از پای در آوردند.

یگان موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن با موشک‌های کاتیوشا پادگان رجلای عربستان در نجران را هدف قرار دادند.

عربستان سعودی ضمن ائتلاف با برخی کشورهای عربی منطقه از ششم فروردین ۹۴ حملات گسترده علیه یمن را کلید زد تا از این طریق بتواند «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن را به قدرت بازگرداند که این حملات به جز ویرانی یمن و کشتار هزاران انسان بی‌گناه نتیجه‌ای برای رژیم سعودی نداشته است.

انتهای پیام/تسنیم

انتهای پیام / کد خبر7007

مطالب مرتبط

جستجو

آخرین اخبار