پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
تحولات منطقه/

اصابت بالستیک یمنی به پادگانی در غرب ریاض

ارتش یمن یک فروند موشک بالستیک دوربُرد را به پادگان نظامی در غرب ریاض پایتخت عربستان سعودی شلیک کرد.

به گزارش بی ام خبر، یک منبع نظامی در یمن اعلام کرد که یگان موشکی ارتش یمن (وابسته به انصارالله) یک فروند موشک بالستیک دوربُرد را به یک هدف نظامی در غرب ریاض، پایتخت عربستان، با موفقیت، شلیک کرد.

خبرگزاری رسمی یمن (ُسبأ) به نقل از این منبع نظامی تصریح کرد که در این عملیات موفقیت‌آمیز یک پایگاه نظامی عربستان در منطقه «المزاحمیه» در غرب ریاض هدف قرار گرفت.

در همین حال، شهروندان عربستان در توییتر، از وقوع انفجار بزرگی در پایگاه نظامی منطقه المزاحمیه ریاض سخن می‌گویند.

طبق این گزارش، پس از اصابت موفقیت‌آمیز موشک بالستیک یمنی به پایگاه المزاحمیه در ریاض عربستان، سخنگوی ارتش تاکید کرد که کشورهای شرکت کننده در ائتلاف متجاوز به یمن، اهداف بعدی موشک‌های ارتش یمن خواهند بود.

سرتیپ «عزیز راشد» جانشین سخنگوی ارتش یمن در مورد میزان خسارات حمله موشکی به ریاض، گفت: جزئیات این حمله و مشخصات موشک را طی ساعاتی آینده، به طور دقیق اعلام خواهیم کرد. این موشک بیش از ۸۰۰ کیلومتر برد دارد و قدرت تخریبی آن بسیار بیشتر از موشک برکان -۱ (آتشفشان ۱) است و خسارات زیادی خواهد داشت و بازتاب گسترده‌ای در پی دارد.

از سوی دیگر، این عملیات موفقیت‌آمیز ارتش یمن علیه رژیم سعودی، عصر یکشنبه لحظاتی پس از آن انجام شد که «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی و فراری یمن با «محمد بن‌سلمان» وزیر دفاع عربستان دیدار و نامه‌ای به «سلمان بن‌عبدالعزیز» پادشاه این کشور تقدیم کرد.

انتهای پیام/تسنیم

انتهای پیام / کد خبر7067

مطالب مرتبط

جستجو

آخرین اخبار