جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

مروری بر رویدادهای دهه فجر در فریدن/ افتتاح ها به بهمن نرسید+تصاویر

هر چند عنوان چشمگیری در میان برنامه های دهه فجر ۹۵ در شهرستان فریدن به چشم نخورد اما خبرها حاکی از افتتاح طرح هایی مهم در آینده ای نزدیک است.

به گزارش بی ام خبر، برگزاری مراسم بزرگداشت روز حماسه و ایثار شهرستان فریدن در یازدهم بهمن ماه شروع افتخار آمیزی بود برای استقبال از یک دهه پر حادثه که یاد آور قهرمانان و دلاور مردان کشورمان است.
این روز پر افتخار به علت حضور پر برکت ۱۵ شهید والامقام بازگشته از عملیات کربلای ۵ و تشییع پیکر مطهر آنها در سال ۶۵ بر روی دستان مردم دیندار این شهرستان هم چون برگی زرین بر تاریخ مقاومت مردم فریدن باقی مانده  است.
سپس در اولین روز از دهه فجر ۹۵ همزمان با سراسر کشور  و یه یاد ورود تاریخی معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی؛ گلبانگ انقلاب در آموزشگاه آیت الله کاشانی شهر داران به صورت نمادین نواخته شد.

این برنامه با برگزاری جشن بزرگ دانش آموزی همراه با برنامه های متنوع با شرکت فرماندار، امام جمعه و جمعی از مدیران ادارات ادامه یافت.

عطر افشانی مزار شهدا و تجدید بیعت با آرمان های امام راحل (ره) نیز از دیگر برنامه هایی بود که با حضور مسئولان و مردم شهید پرور در سطح شهر و روستاها به طور همزمان برگزار شد.

حضور کمال رضایت فرماندار و نیاز علی علایی مدیر آموزش و پرورش شهرستان  به مناسبت سی و هشتمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در جمع دانش آموزان دبیرستان فاطمه زهرا (س) و هنرستان پروین اعتصامی و سخنرانی  نیز از دیگر برنامه هایی بود که در این دهه انجام شد.

برگزاری نمایشگاه فرهنگی در شهر دامنه از دیگر عناوین اجرا شده در این دهه بود که در آن کتاب، محصولات فرهنگی، محصولات حجاب و عفاف و صنایع دستی به نمایش گذاشته شد.

تکریم و تجلیل از ۳۸ خانواده شهید و ایثار گر شهرستان نیز به طور همزمان در یک روز توسط جمعی از مسئولان  از برنامه های شاخص این ایام بود .

اولین جشنواره غذاهای بومی و محلی با رویکرد اقتصاد مقاومتی نیز در روستاهای عادگان و سینگرد این شهرستان برگزار شد و در آن انواع غذاهای سنتی، دسر ها و گیاهان دارویی به نمایش گذاشته شد.

نمایشگاه مقاومت ،تدبیر و امید نیز با هدف ارائه گزارش عملکرد ادارات و نهادهای شهرستان فریدن در دولت تدبیر و امید، معرفی تولیدات تعدادی از کار آفرینان و هنرمندان صنایع دستی نیز یکی دیگر از برنامه های مهم در این دهه بود.

هر چند عنوان چشمگیری در میان برنامه های دهه فجر ۹۵ در شهرستان فریدن به چشم نخورد و جای خالی افتتاح ها و بهره برداری های عمرانی و خدماتی در برنامه های امسال احساس می شد؛ اما خبرها حاکی از آن است که  مردم فریدن در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح هایی خواهند بود که به بهمن و روزهای پر تکاپویش نرسید.
انتهای پیام/ایمنا
انتهای پیام / کد خبر7205

مطالب مرتبط

جستجو

آخرین اخبار