پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
کارشناس هواشناسی اعلام کرد

پیست فریدن انتخابی بد برای تعطیلات آخر هفته/ پیش‌بینی سامانه بارشی جدید برای روزهای آتی

کارشناس هواشناسی استان اصفهان گفت: در آخر هفته جاری در پیست‌هایی مانند پیست اسکی فریدون‌شهر برف و کولاک پیش‌بینی می شود و بهتر است تا از سفر به پیست خودداری شود.

به گزارش بی ام خبر، میترا سیدان در خصوص وضعیت آب ‌و هوای استان اصفهان اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته تقریبا همه مناطق استان شاهد بارش بودند.

وی با بیان اینکه سمیرم با ۳۰ سانتی‌متر برف بیشترین بارش‌ها را داشته، افزود: شهرستان‌های داران با ۱۵ سانتی‌متر و ۲۸ میلی‌متر آب حاصل از برف و شهرستان چادگان با ۱۷٫۴ میلی‌متر بارش‌های خوبی را داشته‌اند.

کارشناس هواشناسی استان اصفهان تصریح کرد: نقش‌های هواشناسی بیانگر این هستند که صبح امروز سامانه بارشی از استان اصفهان خارج شده‌اند که به تبع آن بعد از ظهر امروز کاهش پدیده و وزش باد را در نقاط استان اصفهان داریم.

سیدان با بیان این که اواخر وقت فردا سامانه جدیدی وارد بخش‌های غرب و جنوبی استان اصفهان می‌شود، اضافه کرد: در روزهای پنج‌شنبه و جمعه نیز ناپایداری‌ها و بارش برای استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود؛ روز پنجشنبه این سیستم در نقاط مرکزی استان به صورت پراکنده عمل خواهد کرد، این سامانه بارش‌هایی را برای مناطق غربی و جنوبی استان اصفهان به صورت برف و باران به دنبال خواهد داشت.

کارشناس هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه سامانه بارشی جدید در روز شنبه به ویژه در مناطق شمالی استان اصفهان فعال می‌شود، خاطرنشان کرد: در ۴۸ ساعته گذشته تقریباً در همه جای استان اصفهان بارش وجود داشته و از همه ایستگاه‌های هواشناسی در منطق مختلف استان بارش گزارش شده است.

وی با بیان اینکه کمینه دما برای اصفهان منفی ۳ درجه و بیشینه دما برای این شهر ۱۰ درجه خواهد بود، افزود: گرم‌ترین منطقه در استان چوپانان با ۱۷ درجه و سردترین نقطه در استان اصفهان بوئین میاندشت با دمای منفی ۱۲ درجه خواهد بود.

سیدان در رابطه با سفر خانواده‌های اصفهانی به پیست اسکی فریدون‌شهر در پایان هفته جاری، ابراز کرد: در آخر هفته جاری در پیست‌هایی مانند پیست اسکی فریدون‌شهر برف و کولاک پیش‌بینی می شود و بهتر است تا از سفر به پیست خودداری شود.

وی در پایان بیان کرد: توصیه می‌شود تا خانواده‌ها این سفر تفریحی و خود را به روزهای آفتابی برای استفاده از پیست‌های اسکی موکول کنند چرا که در برف و کولاک شرایط برای تفریح در پیست مساعد نیست.

انتهای پیام/فارس

انتهای پیام / کد خبر7218

مطالب مرتبط

جستجو

آخرین اخبار