جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
فرماندار فریدن:

۴ مدرسه در فریدن تا مهر ماه ۹۶ به بهره برداری می رسد

فرماندار فریدن گفت: با توجه به کمبود فضای آموزشی در شهرستان، ساخت ۳ مدرسه و نوسازی یک مدرسه دیگر تا مهر ماه ۹۶ به اتمام می سد.

به گزارش بی ام خبر، کمال رضایت ساخت مدرسه در مناطق محروم را موجب شکوفایی استعداد دانش آموزان آن مناطق دانست و اظهار کرد: بدون شک اثرات این کار نیک در تمام لحظات زندگی خیرین مشاهده خواهد شد.
فرماندار فریدن با تاکید بر این نکته که  خیرین مدرسه ساز در رونق علم و دانش کشور نقش بسزایی دارند، از کلنگ‌زنی پروژه ساخت مدرسه خیر ساز زنده یاد غلامرضا طلاکوب در چند روز اخیر در این شهرستان خبر داد و گفت: این مدرسه در ۲ طبقه با ۶ کلاس آموزشی، نماز خانه و سالن اجتماعات در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع و با زیر بنای مفید ۷۵۰ مترمربع  توسط خیر مدرسه ساز؛ عباس جلالی در شهر داران احداث می شود.
رضایت با بیان این که این مدرسه در محوطه آموزشگاه شهید آیت داران احداث خواهد شد، افزود:  اعتبار پیش بینی شده برای این طرح ۸۵۰ میلیون تومان است که تمام این اعتبار را خود خیر تقبل می کند.
وی ادامه داد: کلنگ این مدرسه در مراسمی با حضور معاون نوسازی مدارس استان اصفهان، اعضاء مجمع خیرین مدرسه ساز و  عباس جلالی خیر این طرح و تعدادی از مدیران شهرستان به زمین زده شد.
رضایت با بیان این که در شهرستان فریدن دانش آموزان مستعد و با هوشی وجود دارد، افزود:  این در حالی است که دانش آموزان با وجود همه کاستی ها و کمبودها موفق به کسب رتبه های برتر در سطح استانی و ملی در زمینه های مختلف می شوند.
فرماندار فریدن ادامه داد:  با توجه مشکل به کمبود فضای آموزشی در شهرستان، مقرر شده است این طرح در یک بازه ۶ ماهه به بهره برداری برسد.
وی افزود: طبق پیش بینی های صورت گرفته مقرر شده است که مدرسه های نیمه ساخت در روستاهای نهرخلج و دامنه  نیز در سال ۹۶ به پایان برسد.
فرماندار فریدن هم‌چنین از قرار گرفتن طرح نوسازی مدرسه تخریبی در روستای عادگان این شهرستان در دستور کار خبر داد و گفت: اقدام خیران مدرسه ساز بسیار ارزشمند است و این عمل خداپسندانه ذخیره ای برای باقیات و صالحات آنان است.

انتهای پیام/ایمنا

انتهای پیام / کد خبر7321

مطالب مرتبط

جستجو

آخرین اخبار