جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷
مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان:

تشکیل قرارگاه محرومیت زدایی بسیج/ ایجاد زیر ساخت ها برای زندگی باثبات ضروری است

حجتی می گوید: گاه شاهدیم که خانواده های نیازمند چند فرزند دارند اما خانواده های متمول تک فرزند هستند و باید زیر ساخت ها برای زندگی خانواده های نیازمند فراهم شود.

به گزارش بی ام خبر،  مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان پیش از ظهر امروز در نشست خبری با بیان اینکه بسیج در جایی که دستگاه های اجرایی ضعیف عمل می کنند وارد عمل می شود اظهار کرد: امروزه شاهدیم که افزایش جمعیتی نداریم بلکه سیاست های نوین جمعیت داریم چراکه نه مهار جمعیت خوب است و نه افزایش جمعیت بدون سیاست.

محسن حجتی افزود: گاهی شاهدیم که خانواده های نیازمند  چند فرزند  دارند اما خانواده های متمول تک فرزند هستند و باید زیر ساخت ها برای زندگی خانواده های نیازمند فراهم شود.

وی ابراز کرد: بهترین فوق تخصص گوش اصفهان ۳۶۵ روز سال هر کسی را که با کارت بسیج مراجعه کند، رایگان معالجه می کند و در بحث سوریه نیز از این مسائل بسیار داریم.

مسئول سازمان بسیج پزشکی استان اصفهان عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در زمینه حاشیه کلانشهر ها تاکید فراوانی داشتند چراکه ممکن است مشکلات ناشی از این عدم رسیدگی به مرکز شهر سرایت کند.

وی اشاره کرد: رهبر معظم انقلاب در زمینه رفع محرومیت ها تاکید فراوانی داشتند و ما از خیران در این زمینه کمک گرفتیم تا یونیت های دندان پزشکی و دیگر تجهیزات پزشکی برای مناطق محروم تهیه کردیم.

حجتی عنوان کرد: قرارگاه رفع محرومیت شش ماه است که بر اساس دستورات رهبر معظم انقلاب راه اندازی شده و اگر همه دستگاه های متفق القول بودند بسیار زودتر از اینها محرومیت رفع شده بود.

مسئول سازمان بسیج پزشکی استان اصفهان گفت: طرح هایی در زمینه علمی و پژوهشی در دو بعد کادر درمانی و عموم مردم اجرا کرده ایم و تفاوت ما با دانشگاه رایگان بودن و نیازسنجی آن است و امروز یکی از نیازها طب سنتی است که البته باید شیوه درست آن آموزش داده شود.

کارشناس مسئول امداد و درمان سازمان بسیج پزشکی استان اصفهان گفت: موضوعی که ما در این چند سال مدنظر داشتیم آموزش و پیشگیری است چراکه در این صورت نیاز به بیمارستان کم می شود.

حیدری افزود: فعالیت در مامایی، غربالگری، تزریقات و پانسمان،  محرومیت زدایی در پشت کوه فریدونشهر و محله حصه اصفهان را نیز با اعزام تیم های پنج نفره دنبال کرده ایم.

مسئول امداد و درمان بسیج پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: طرح شهید چمران را برای اعزام گروه های تخصصی به سوریه و عراق و اردوهای جهادی سه روزه در تابستان را داشتیم که پزشکان و پرستاران ما همراه گروه های جهادی باشند که نمونه آن در منطقه سمیرم و شهرکرد بوده است.

مسئول کارگروه سلامت سازمان بسیج جامعه پزشکی استان اصفهان نیز در این نشست خبری درباره مسئله کنترل جمعیت اظهار کرد: این مسئله تنها ارتباط به مسائل مالی ندارد بلکه این مسئله ناشی از مدرنیزم است چراکه توقعات از زندگی افزایش داشته است.

حیدری افزود: رئیس کارگروه جمعیت هر استان استاندار و دبیر آن مدیرکل ثبت احوال استان است و اعداد و ارقام نشان می دهد که باید زیر ساخت ها برای زندگی باثبات ایجاد شود.

وی بیان کرد: در کارگروه سلامت در حوزه های بیماری های واگیردار و غیر واگیردار، ورزش و موارد دیگر پیگیری هایی داشتیم اما قدرت عمل نداریم و پکیج های آموزشی در این زمینه آماده کرده ایم.

بر این اساس، قشر بسیج پزشکی از سال ۷۵ تاسیس شده و در حال حاضر ۲۲ کانون فعال در سطح استان اصفهان دارد.

انتهای پیام/صاحب نیوز

انتهای پیام / کد خبر7448

جستجو

آخرین اخبار