پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷

۹۶۰ فقره گواهینامه‌ دارای نمره منفی در اصفهان شناسایی شد/ اجرای سریع احکام قضائی برای مجرمان خشن

دادستان عمومی و انقلاب استان اصفهان از رسیدگی سریع به پرونده قضائی مجرمان خشن و ناامن کنندگان جامعه که توسط مأموران پلیس دستگیر می‌شوند خبر داد.

به گزارش بی ام خبر، حمید امیرخانی در رابطه با اجرای سریع احکام قضائی برای مجرمان خشن اظهار کرد: مأموران انتظامی ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون کشنده مشکوک و آن را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو ۶۰۰ کیسه مواد عطاری و خوار و بار خارجی فاقد مدارک مثبته گمرکی کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان شهرضا تصریح کرد: ارزش این محموله‌های کشف شده توسط کارشناسان مربوطه سه میلیارد ریال اعلام شده است.

وی تأکید کرد: در این خصوص راننده کامیون دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

امیرخانی در پایان خاطرنشان کرد: قاچاق کالا به تولیدات داخلی کشور ضربه مستقیم می‌زند که از تمام مردم تقاضا می‌شود هرگونه اخبار در خصوص کالای قاچاق را از طریق شماره تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

* شناسایی ۹۶۰ فقره گواهینامه‌ دارای نمره منفی در اصفهان

رضا رضایی در رابطه با شناسایی ۹۶۰ فقره گواهینامه‌ دارای نمره منفی در اصفهان اظهار کرد: مأموران پلیس‌ راهنمایی و رانندگی اصفهان در سال ۹۵ تعداد ۹۶۰ راننده متخلف را که گواهینامه آن‌ها دارای حد نصاب نمره منفی بود شناسایی کردند.

وی افزود: صاحبان این گواهینامه‌ها دارای حد نصاب ۳۰ نمره منفی بودند که طبق ماده‌ هفت قانون رسیدگی به تخلفات اخطار کتبی برای آن‌ها ارسال شد.

رئیس پلیس‌ راهنمایی و رانندگی استان اصفهان مطرح کرد: تعداد ۹۶۰ نفر راننده متخلف برای مدت سه ماه از رانندگی محروم و گواهینامه آنان توقیف شد.

وی تأکید کرد: گواهینامه رانندگان متخلف پس از سپری شدن مدت محرومیت، پرداخت جریمه نقدی و سیر مراحل قانونی به آن‌ها بازگردانده می‌شود.

رضایی در پایان ابراز کرد: این رانندگان چنانچه در مدت محرومیت اقدام به رانندگی کنند به منزله رانندگی بدون گواهینامه برای آن‌ها محسوب شده و برابر با مقررات علاوه بر توقیف وسیله نقلیه آن‌ها به مراجع قضائی جهت اجرای مقررات اعم از جریمه و حبس معرفی خواهند شد.

* سارقان ۴۰۰ میلیون ریالی دستگیر شدند

ستار خسروی درباره دستگیری سارقان ۴۰۰ میلیون ریالی اذعان داشت: در پی اعلام شکایت‌هایی به پلیس مبنی بر سرقت داخل خودرو، شناسایی سارق یا سارقان در دستور کار کارآگاهان پایگاه جنوب پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان تحقیقات گسترده‌ای را در این زمینه آغاز و با انجام یک سری اقدامات پلیسی یکی از سارقان را شناسایی و هنگام سرقت از یک سواری پراید دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خاطرنشان کرد: این سارق به سرقت ۴۰۰ میلیون ریال اموال داخل خودرو با همدستی فرد دیگری اعتراف کرد.

وی با اشاره به دستگیری همدست متهم ادامه داد: در این خصوص پرونده تشکیل و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

خسروی در پایان خاطرنشان کرد: سارقان بیشتر خودروهایی را که فاقد تجهیزات ایمنی و دزدگیر بودند در محل‌های کم تردد شناسایی و اقدام به سرقت می‌کنند که در این زمینه به شهروندان توصیه می‌شود هنگام ترک خودرو دقت کنند که درب‌ها و شیشه‌ها کاملاً بسته باشد و اتومبیل خود را به لوازم ایمنی نظیر دزدگیر، سوئیچ مخفی، قفل فرمان و قفل سوئیچی و یا قفل پدال و سایر وسایل تأخیری و بازدارنده مجهز کنند.

* تصادف تریلر با سواری سایپا یک کشته برجای گذاشت

حسین پورقیصری در این رابطه اظهار کرد: مأموران پلیس‌ راه اردستان-اصفهان از برخورد یک دستگاه کامیون کشنده اسکانیا با سواری سایپا در محور اردستان مطلع و به محل اعزام شدند.

وی افزود: در این حادثه سواری سایپا با کامیون اسکانیا به شدت برخورد و راننده ۳۳ ساله آن جان خود را از دست داد.

رئیس پلیس‌ راه استان اصفهان تصریح کرد: کارشناسان پلیس‌ راه علت وقوع این حادثه رانندگی را عدم توانانی راننده سایپا در کنترل وسیله نقلیه ناشی از خستگی و خواب آلودگی اعلام کرده‌اند.

وی در پایان خطاب به رانندگان گفت: با سرعت مجاز و مطمئنه رانندگی کنید و هر موقع احساس خستگی و خواب آلودگی داشتید در مکانی امن توقف و پس از استراحت و رفع خستگی به ادامه مسیر بپردازید.
فارس

انتهای پیام / کد خبر7725

جستجو

آخرین اخبار