جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷

دوم اردیبهشت تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراها اعلام می شود

نماینده مردم فریدن، فریدون شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است رئیس جمهور فرد چابکی باشد که بتواند وضعیت اقتصادی کشور را ارتقا بخشد و مشکلات اقتصادی و معیشت مردم را حل کند.

به گزارش بی ام خبر، اکبرترکی نماینده مردم فریدن، فریدون شهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص ویژگی های رئیس جمهور گفت:رئیس جمهور باید مومن ،متدین انقلابی،پاک دست با روحیه مردمی و جهادی باشد.
وی در ادامه به یکی دیگر از ویژگی های رئیس جمهور اشاره و اظهار کرد:رئیس جمهور باید فرد چابکی باشد که بتواند وضعیت اقتصادی کشور را ارتقا بخشد و مشکلات اقتصادی و معیشت مردم را حل کند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دغدغه ی اصلی رئیس جمهور باید حفظ انقلاب اسلامی و پیشرفت جمهوری اسلامی و پیروی از ولایت فقیه باشد.
دومین ویژگی اعضای شورای اسلامی شهر که مسئولیت مالی، عزل و انتصاب شهردار را دارد باید دست پاک باشد یعنی باید دارای سابقه ی خوب و درخشانی از لحاظ صداقت، امانت داری و دست پاکی باشد.
وی افزود: هرچقدر نامزدهای انتخابات شوراها دارای سابقه خوب اجرایی و متخصص در رشته های مختلف شهری و شهرداری باشند می توانند در کار شهری ورود پیدا کرده و کارآمد باشند و مشکلات شهری را کم و برای آنها راه حل های مناسبی پیدا کنند و امید است می توانند شهر را سامان دهند.
نماینده مردم فریدن و چادگان و فریدون‌شهر و بویین دشت در مجلس در خصوص کم کردن اعضای شوراهای اسلامی شهر گفت: اگر تعداد اعضای شورای اسلامی کاهش یابد اختلافات کمتر پیش می آید و کارها سریع تر پیش می رود؛اما از طرفی اگر تعداد شوراهای شهر تهران همان تعداد قبلی بود شاید می توانست با خردجمعی و به نوعی مسائل و راهکارهایی مشکلات را رفع کند اما با تصمیمی که گرفته شده و تقلیل پیداکرده بایستی افرادکارآمد به میدان بیایند برای خدمتگزاری به شهرشان اقدام کنند.
این نماینده دهم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شورای اسلامی شهر و روستا نقش بسیارموثری و بسزایی در مدیریت شهری ایفا می کنند.
ترکی در ادامه به کمیسیون شوراها در مجلس و طرح هایی که منجر به بهبود کار شوراها می شود اشاره و خاطرنشان کرد: برای افزایش قدرت و بهره وری بهتر شوراهای اسلامی شهر و روستا درکمیسیون شوراها یکسری طرح هایی در حد مجالس ایالتی ارائه شده است.
ترکی در ادامه به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اصفهان اشاره و تصریح کرد: زمان تایید صلاحیت داوطلبان در هیئت اجرایی به پایان رسیده است.
وی گفت: از ۲۵ تا ۳۰ فروردین ماه تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا اصفهان توسط هیئت نظارت شهرستان و بخش انجام می گیرد.
این نماینده مردم در پایان خاطرنشان کرد: در تاریخ ۲ اردیبهشت ماه اطلاع رسانی به داوطلبان صورت می گیرد،همچنین داوطلبانی که رد صلاحیت شده باشند اگر شکایتی داشته باشند می توانند از تاریخ ۳ تا ۶ اردیبهشت ماه به هیئت نظارت مراجعه تا مورد بررسی انجام گیرد.
ایمنا

انتهای پیام / کد خبر7730

مطالب مرتبط

جستجو

آخرین اخبار