جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
‍ مسئول اورژانس بویین و میاندشت:

۲۲۳ مصدوم تصادفات در سال ۹۵ به بیمارستان انتقال داده شدند

منصوری با اشاره به وقوع ۳۰۵ حادثه رانندگی در سال ۹۵ در شهرستان بویین و میاندشت، گفت: ۲۲۳ مصدوم تصادفی توسط واحد امدادی اورژانس پیش بیمارستانی این شهرستان به بیمارستان انتقال داده شدند.

به گزارش بی ام خبر، مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان بویین و میاندشت اظهار کرد: پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان بویین و میاندشت در سال ۹۵ به ۷۲۶ مأموریت شامل ۳۰۵ حادثه رانندگی و ۴۲۱ حادثه غیر رانندگی اعزام شدند که از مجموع این مأموریت‌ها ۱۸۵ مورد شهری و ۵۴۱ مورد جاده‌ای بوده است.

مجید منصوری با اشاره به انتقال ۲۲۳ مصدوم تصادفی به بیمارستان توسط واحد امدادی اورژانس پیش بیمارستانی بویین و میاندشت، گفت: سال ۹۴، تعداد مأموریت‌های اورژانس ۱۱۵ بویین و میاندشت ۴۷۶ مورد مأموریت بود که این عدد در سال ۹۵ با افزایش ۵۲٫۵ درصدی مواجه شد.

وی ادامه داد: در این مدت ۶۱ بیمار قلبی، ۳۶ تنفسی، ۸۹ داخلی، ۲۵ مصدوم ناشی از سقوط و ۲۶ مورد زنان و زایمان از خدمات اورژانس پیش بیمارستانی این شهرستان بهره‌مند شدند.

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان بویین و میاندشت بابیان اینکه در سال گذشته، ۹۵ نفر از مصدومان حوادث تصادفی و غیر تصادفی توسط تکنسین‌های اورژانس این شهرستان به‌صورت سرپایی در محل حادثه درمان شدند، خاطرنشان کرد: ۱۴۵ نفر از گروه‌های هدف در بویین و میاندشت در این مدت تحت آموزش‌های رایگان طرح بها (احیای قلبی ریوی) قرار گرفتند.

منصوری خاطرنشان کرد: پرسنل اورژانس ۱۱۵ بویین و میاندشت در سال گذشته، پوشش امداد- سلامت مراسم مختلفی چون طرح نوروزی، مراسم ملی و مذهبی، چهارشنبه‌سوری و مانور زلزله را بر عهده داشتند.

وی به برخی اقدامات عمرانی در اورژانس پیش بیمارستانی بویین اشاره کرد و گفت: کاشت درخت در محوطه پایگاه، لوله‌کشی آب آشامیدنی پایگاه از سه‌راهی افوس تا محل ساختمان پایگاه، احداث پارکینگ برای آمبولانس بنز اسپرینتر ۳۱۵ جدید توزیع‌شده و افتتاح زمین وقفی برای پایگاه شهری و پایگاه جاده‌ای شهرستان ازجمله این اقدامات در سال گذشته بود.

مسئول امور پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی شهرستان بویین و میاندشت، جمعیت این شهرستان را ۲۳ هزار و ۶۳۸ نفر عنوان کرد و ادامه داد: فوریت‌های پزشکی بویین و میاندشت با برخورداری از یک پایگاه، یک اتاق فرمان به‌صورت مشترک با داران و هفت نفر پرسنل به‌صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی به مصدومان حوادث و بیماران اورژانسی است.

صاحب نیوز

انتهای پیام / کد خبر7744

مطالب مرتبط

جستجو

آخرین اخبار