جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
استاندار اصفهان مطرح کرد

کاشت گیاهان دارویی، منبعی برای اشتغال‌زایی در شهرستان‌های فریدن، چادگان، بوئین میاندشت و فریدون‌شهر

استاندار اصفهان گفت: استاندار اصفهان گفت: اقدامات خوبی توسط منابع طبیعی در خصوص کاشت گیاهان دارویی از جمله کرفس کوهی و موسیر در وسعت ده‌ها هکتاری انجام شده است که اشتغال‌زایی خوبی نیز در بر داشته و همچنان هم قابل افزایش است و امکان طراحی طرح جامع برای چهار شهرستان جهت کشت گیاهان دارویی وجود دارد.

به گزارش بی ام خبر، رسول زرگرپور در نشست مجمع نمایندگان استان که در شهرستان فریدن برگزار شد، تشکیل جلسات این مجمع در شهرستان‌های مختلف را یک سنت حسنه خواند و اظهار شد: این جلسات با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی ذی‌ربط برای بررسی مسائل و مشکلات شهرستان‌ها برگزار شده و جمع‌بندی آن توسط استاندار به دستگاه‌ها ابلاغ می‌شود و فرمانداران موظف هستند که این مسائل را پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه مسائل و مشکلات حوزه‌ انتخابیه فریدن، چادگان، بوئین میاندشت و فریدون‌شهر بر روی سه محور بررسی شد، افزود: مسائل مربوط به منابع طبیعی از مهم‌ترین مشکلات این منطقه به شمار می‌رود که مرتع‌داران و کشاورزان با آن مواجه هستند که تصمیمات خوبی برای رفع این مشکلات اتخاذ شد، ضمن اینکه اقدامات خوبی توسط منابع طبیعی در خصوص کاشت گیاهان دارویی از جمله کرفس کوهی و موسیر در وسعت ده‌ها هکتاری انجام شده است که اشتغال‌زایی خوبی نیز در بر داشته و همچنان هم قابل افزایش است و امکان طراحی طرح جامع برای چهار شهرستان جهت کشت گیاهان دارویی وجود دارد.

استاندار اصفهان مشکلات تأمین آب شرب و کشاورزی را از دیگر مشکلات این منطقه خواند و اذعان داشت: تأمین آب شرب جدید در دو مرحله انجام می‌شود.

زرگرپور با بیان اینکه بهسازی و بازسازی منابع آب موجود در حال انجام است، گفت: منبع مورد نیاز این طرح در حال ساخت است.

وی در خصوص ایجاد منابع آب جدید در این شهرستان تصریح کرد: ۸۰ کیلومتر از پروژه‌ تأمین آب نیاز به لوله‌گذاری دارد و تأمین ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار آن در حال پیگیری است.

استاندار اصفهان ادامه داد: مشاور این پروژه، طرح را برای وزارت نیرو ارسال کرده است و مقرر شد طی یک ماه آینده مجوزهای لازم اخذ شود.
زرگرپور در خصوص تأمین هزینه‌ این طرح اذعان داشت: بخشی از این هزینه توسط اعتبارات مدیریت بحران، شرکت آب و فاضلاب و بخشی توسط بودجه‌ آب منطقه‌ای استان تأمین می‌شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تأمین آب شرب یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مطالبات مردم این منطقه است که با قوت در حال پیگیری است.

استاندار اصفهان در پایان راه‌ها و ورودی شهرستان‌های فریدن و بوئین میاندشت را از دیگر مشکلات این بخش خواند که علیرغم تلاش‌های انجام شده و زیرسازی و آسفالت برخی جاده‌های روستایی در فریدون‌شهر و پشتکوه، تصمیمات لازم برای رفع آن‌ها اتخاذ شده است.

روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان

انتهای پیام / کد خبر7785

مطالب مرتبط

جستجو

آخرین اخبار