جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷
نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

دولت ترامپ طی ۱۰۰ روز نخست نشان داد تا چه میزان ارتجاعی و خطرناک است

نامزد دو دوره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مصاحبه‌ای گفت که دولت ترامپ طی ۱۰۰ روز نخست نشان داد تا چه میزان ارتجاعی و خطرناک است.

به گزارش بی ام خبر،“گلوریا لا ریوا” نامزد پیشین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به تشریح ۱۰۰ روز نخست ریاست جمهوری “دونالد ترامپ” پرداخت.

دولت ترامپ طی ۱۰۰ روز نخست نشان داد تا چه میزان ارتجاعی و خطرناک است

وی در این مصاحبه گفت: ۱۰۰ روز نخست دولت ترامپ به جامعه جهانی نشان داد که این دولت تا چه حدی برای جهان ارتجاعی و خطرناک است. وی یکی پس از دیگری دستورهای اجرایی برای ایجاد محدودیت صادر می‌کند و یکی از اولین دستورهای اجرایی وی صدور قانون منع ورود شهروندان ۷ کشور مسلمان به آمریکا بوده است. “جف سشنز” که وزیر دادگستری آمریکاست تاریخچه طولانی مدتی در زمینه نژادپرستی دارد و همه می‌دانند که مطرح شدن موضوع ساخت دیوار در مرز مکزیک و همچنین قانون منع مهاجرت توسط سشنز طراحی شده است.

دولت ترامپ بدون هیچگونه شواهدی ایران را مقصر چالش‌های خاورمیانه معرفی کرده است

این فعال سیاسی آمریکایی در ادامه این مصاحبه گفت: در عرصه بین‌المللی نیز، سیاست‌های ترامپ طی این ۱۰۰ روز تهدیدی برای جهان بوده است. وی هرگونه محدودیت برای اقدامات نظامی را برداشت و اجازه داد تا بمباران‌های بیشتری علیه مردم در یمن، افغانستان و عراق صورت پذیرد. دولت ترامپ بدون هیچگونه شواهدی مدعی شده که دلیل تمام چالش‌های خاورمیانه تقصیر ایران است.

لا ریوا گفت: طی ۱۰۰ روز نخست همچنان شاهد تظاهرات ضد ترامپ در سرتاسر آمریکا هستیم و این تظاهرات و اعتراضات روند فزاینده‌ای را به خود گرفته است. زمانی که وی قانون منع ورود مسلمانان را به آمریکا صادر کرد شاهد تظاهرات میلیونی در سرتاسر آمریکا بودیم و حتی در برخی مواقع فرودگاه‌ها نیز مسدود شدند.

ایران تهدیدی برای هیچ کسی در خاورمیانه نیست

وی در ادامه این مصاحبه درباره سرنوشت برجام در دوران ریاست جمهوری “دونالد ترامپ” و تهدیدات وی درباره احتمال جایگزینی این توافق، گفت: اگر چه دولت آمریکا مدعی است که ایران یا کره شمالی تهدید هسته‌ای برای جهان به شمار می‌آیند اما در واقع این آمریکا است که بزرگترین تهدید برای بشریت به شمار می‌آید. به خوبی می‌دانیم که ایران به توافقی که سال گذشته با قدرت‌های جهانی امضا کرد کاملا پایبند بوده اما شاهد آن هستیم که آمریکا اعلام می‌کند پایبندی ایران به این توافق کافی نبوده و این کشور همچنان تهدیدی برای امنیت آمریکا به شمار می‌آید اما کاملا آشکار است که ایران تهدیدی برای هیچ کسی در منطقه به شمار نمی‌آید.

تسنیم

انتهای پیام / کد خبر7792

مطالب مرتبط

جستجو

آخرین اخبار